KOMÜNİTE KONUŞUYO: EMPATİ

 

calling’in kürate ettiği Komünite Konuşuyo podcast serisinin bu bölümünde, magazin araştırmacılığının önemli ismi ŞOKOPOP, Türkiye müzik sektörünün pek çok dönemine tanıklık etmiş, hikayesi ve mücadelesi bitmeyen müthiş yorumcu Nükhet Duru’yu ağırlıyor. Netflix’te yayına giren “Duru Olmak” belgeseli vesilesiyle kaydedilen bu bölümde, Nünü’nün aşk hayatına, kariyerine ve müzikle şekillenen hikayesine ŞOKOPOP’un soruları ışık tutuyor.

 

callingmagseries’in Empati sayısından ilham alan podcast serisinin ikinci bölümde Sarp Dakni ve Aslıhan Gürbüz konuya kedi cephesini de dahil ediyor ve Gürbüz’ün kedili yaşam deneyiminden konuşuyor. İkinci yarıda programa bağlanan Eymen Erdemli ise köpek eğitiminin sadece hayvanlar değil insanların da dahil olduğu bir öğrenim süreci olduğundan bahsediyor.

 

calling’in kürate ettiği Komünite Konuşuyo podcast serisinin ilk bölümünde müzik yazarı ve editör Sarp Dakni’nin konukları Atıl Akgündüz ve Dicle Doğan. Başlattığı #tanışonunla isimli oluşumla sahipsiz köpekleri yeni yuvalarına kavuşturan Dakni, callingmagseries’in Empati sayısından ilhamla, insanların evcil hayvanlarıyla yapabildikleri/yapamadıkları empati üzerine kafa yoruyor. İlk bölümde Dakni ve konukları hayvan sahiplenme sürecinde dikkat edilmesi gerekenlerden, sahiplenme sürecini takip eden hem zorlu hem büyülü süreçten bahsediyor.

Nº2 Empati Sayısını Okumaya Devam Et