Series Nedir?

#callingmagseries, toplumsal gündemden ve ortak hafızadan ilham alan bir online yayın dizisidir. Temalar etrafında şekillenen #callingmagseries’in her sayısı, yayında olduğu süre boyunca aralıklı olarak güncellenir, çoğalır ve büyür. Sayılar, seçilen temanın ruhuna uygun olarak, farklı yaratıcı, yazar ve çizerler ile calling ekibinin düşünce ve yaratım dünyasının bir araya gelmesi sonucunda ortaya çıkar.

Sayılarda temaya dair derin ve manidar fikir yazıları, buradan ilhamla üretilmiş dijital eserler, söyleşiler, podcastler, tematik çekimler ve küratöryal seçkiler bulunur. Dijital alemde sörf yaparken calling ekibinin dikkatini çekip hayal gücünü kışkırtan, temaya dair ilham veren haberler sayının “gündem bağlantıları” bölümünde yer alır. Komünitenin sesine kulak veren “komünite calling” bölümü ise heyecan veren yaratıcıların haberlerine alan açmayı amaçlar.

#callingmagseries bir düşünce egzersizidir. Bazen günümüze dokunur bazense gelecekten etkilenir. Sayılarda sergilenen tüm içerikler #callingmagseries’e özeldir. Dijital dünyanın tüketim hızından bir “tık” daha yavaş ve bilinçli tüketilmesi rica olunur.