PSMLOVESSUMMER x CALLING

Yaz aylarının enerjisi müzikle yükseliyor! İstanbul’da kalanlara muhteşem bir yaz deneyimi sunmak için hazırlanan PSM Loves Summer by %100 Müzik konser serisi başladı. Sahnede coşku dolu anlar yaşatacak, kalplerimizi ritme kaptıracak isimlerle dolu bu konserlerde sen de yerini al! Dans etmeyi sevenlerden sözlerin büyüsüne kapılanlara kadar her zevke hitap eden birbirinden özel performanslardan birinde sizinle PSM’de karşılaşacağımız kesin! Acaba hangi konser olacak?

(Yalnız biletlerin çok hızlı tükendiğini ve gözünüze kestirdiğiniz konser için elinizi çabuk tutmanız gerektiğini unutmayın)

 

 

7 HAZİRAN ÇARŞAMBA 

PSM LOVES SUMMER BY %100 MÜZİK: RÓISÍN MURPHY

Dans müziğinin divalarından Róisín Murphy, kariyenin en güçlü albümü olarak tarif ettiği “Hit Parade” öncesi Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde bizi dans ettirmeye hazır. İrlandalı sanatçı ilk olarak 90’ların sonunda trip-hop dans sahnesinin yıldızlarından Moloko ile adını kitlelere duyurdu. Daha sonra solo kariyerine odaklanarak pop, house, disco ve teknonun harmanlığı hit’lerini hayranlarına sundu.

 

Bu konsere neden gitmeliyiz? -Dans etmeye ihtiyacınız varsa

Konserlerinde gerek kostümleri gerekse sahnede bir an bile düşüşe geçmeyen yüksek enerjisi izleyicisini hipnotize ediyor. Dans etmeye ihtiyacınız varsa, hâlâ kendi jenerasyonunun bu en güçlü ve yaratıcı kadınını canlı izlemediyseniz bir bilet alma zamanı. Disko parıltısı ve ruhunu bu akşamın her anında hissedeceksiniz. 

 

 

Hangi şarkılarla hazırlanalım?

DJ Koze ile iş birliği olan “CooCool” ile yeni şarkısı “The Universe”, Moloko döneminden büyük klasiği “Sing It Back” ile “Time Is Now” hazırlık şarkılarınız. Konserde, bu şarkıların da çalacağından emin olabilirsiniz.

 

 

14 HAZİRAN ÇARŞAMBA

PSM LOVES SUMMER BY %100 MÜZİK: BAXTER DURY

Yeni albümü “I Thought I was Better Than You” ile İngiliz alternatif müziğinin hiçbir zaman ölmeyeceğini bize hatırlatan Baxter Dury, hayata müzisyen ya da bir şekilde hikaye anlatıcısı olmak için gelmiş biri adeta. Hayatı uçlarda yaşayan Baxter Dury’nin babası, İngiltere’nin en ünlü punk yıldızlarından Ian Dury. Yani dilindeki sarkazm ve asi ruh kanında var ve şarkılarının her biri birer film sahnesi gibi. 

 

Bu konsere neden gitmeliyiz? –İngiliz sarkazmını seviyorsanız

Cool, sarkastik, seksi Baxter Dury ile birlikte dans etmek veya şarkı sözlerine takılıp gülmek, içerlenmek hatta sözleri Instagram’da caption olarak kullanmak için bu konsere gitmelisiniz. 

 

 

Hangi şarkılarla hazırlanalım?

Elbette yeni albümü dinlemeden gitmeyin. Özellikle “Celebrate Me” şarkısının muhakkak çalacağından emin olabilirsiniz. “These Are My Friends”, “Cocaine Man”, “I’m Not Your Dog”, “Slumlord” konserlerde muhakkak seslendirdiği şarkılar arasında yer alıyor.

 

Baxter Dury ile yaptığımız röportaja da göz atmak isterseniz: SİVRİ DİLLİ BİR İNGİLİZ: BAXTER DURY

 

 

23 HAZİRAN CUMA

PSM LOVES SUMMER BY %100 MÜZİK: TASH SULTANA

Tash Sultana’nın kariyerinin başlangıcı bir film hikayesi gibi. Avustralyalı multi-enstrümanist, psikolojik savaşlarla geçen süreçten sonra Melbourne’daki bir alışveriş merkezinde tek başına sokak müzisyenliği yapmaya başladı. Buradaki performansının videosu YouTube’da milyonlarca izlenince ise şöhretin spot ışıkları üzerine yandı.

 

Fun fact: Sultana, canlı performansı sırasında tüm enstrümanları kendisi çalıyor. Bu enstrümanlar neler mi? Piyano, klavye, synth, bas, davul, perküsyon, trompet, saksafon, flüt, mandolin, ud, armonika… 

 

Bu konsere neden gitmeliyiz? –Enerji atmak için

Müthiş bir enerji topu gibi sahnede hatta tek kişilik çok sesli dev bir orkestra. Sokak müzisyenliğinden kocaman sahnelere çıkmasını sağlayan yeteneğine ise Zorlu PSM sahnesinde şahit olacağız. Müzik ise janralar arası eklektik bir yapıya sahip. Caz, funk, hip hop, funk gibi birçok elementi var. Küçük ama dev sesli Sultana, şu an dünya turunda.

 

 

Hangi şarkılarla hazırlanalım?

Konser öncesi büyük hit’i “Jungle” ile başlayıp “Big Smoke” ve “James Dean” şarkılarına kulak verin, pişman olmayacaksınız.

 

 

24 HAZİRAN CUMARTESİ

PSM LOVES SUMMER BY %100 MÜZİK: MODERAT

Moderat, tekrar tekrar canlı dinlemekten bıkmayacağımız isimler arasında. Alman elektronik müzik dâhileri Modeselektor ve Apparat’tan oluşan grup, birlikte süregelen müzik çalışmalarına kısa bir ara vermişti. 6 yıllık suskunluğu ise ‘MORE D4TA’ albümüyle bozarak geçen yıl dünya turnesine çıktılar. Sözlerin daha az, müziğin daha sert ve atmosferik duyulduğu bu elektronik müzik albümünden şarkılar ve doğaçlama çıkışlarının yanı sıra klasik parçalarıyla yine kusursuz anlar yaratacaklar.

 

Bu konsere neden gitmeliyiz? –Bir film sahnesinde gibi hissetmek için

Techno ile harmanlanmış müzikleri, dans garantili ve adeta bir film sahnesinin içindeymişsiniz hissi veren sahne performanslarının ne kadar iyi olduğunu hatırlamak için… Grubun açık havadan ziyade Zorlu PSM gibi kapalı alandaki performansları çok daha vurucu bir etkiye sahip. Hemen arkalarındaki artworkler’i ise sizi adeta sahneye odaklıyor.

 

 

Hangi şarkılarla hazırlanalım? 

Rusty Nails”, “Bad Kingdom”, “MORE LOVE”, “Eating Hooks” gibi karanlık ama aynı zamanda yüksek hızlı şarkıları bir soundtrack edasıyla konserde size eşlik edecek.

 

 

12 AĞUSTOS CUMARTESİ 

PSM LOVES SUMMER BY %100 MÜZİK: BENJAMIN CLEMENTINE

İngiliz şarkıcı Benjamin Clementine’in dinleyeni baştan çıkaran bir sesi var. Bir dönem yaşadığı Paris sokaklarından kocaman sahnelere transfer olmuş bir tenor. Şarkılarında ince bir hüznün yanı sıra büyük bir isyan da bulunuyor.

 

Bu konsere neden gitmeliyiz? –Hayallere sürüklenmek için

En son 5 yıl önce İstanbul’u ziyaret etmiş, buradaki konseri sırasında piyanosunun başında tiyatral bir gösteri de sunmuştu. Enstrümanı olan sesi ise tüm izleyiciyi büyülemişti. Bir yaz gecesi Clementine şarkılarıyla hayallere sürüklenmeyi kim istemez ki!

 

 

Hangi şarkılarla hazırlanalım? 

Elektronik ve orkestral unsurları bir arada sunduğu “And I Have Been” albümü kapsamında dünya turnesinde. Kendisini hâlâ keşfetmediyseniz “London”, “Nemesis”, “I Won’t Complain” ve “Delighted” ile başlangıcı yapabilirsiniz.

 

 

4 EYLÜL – PAZAR

PSM LOVES SUMMER BY %100 MÜZİK: FOALS

Birçok kez ertelenen ve iptal olan konserlerinden sonra Foals, nihayet Türkiye’ye ayak basacak. Grup, 2000’lerin indie sahnesinin dünya çapında kabul görmesini sağladı ve yaptıkları müzikle güçlü bir hayran kitlesi elde etti. İtiraf edin, siz de bu konseri bizim kadar dört gözle bekliyorsunuz. 

 

Bu konsere neden gitmeliyiz? –Stage dive coşkusu için

İngiliz grubun indie hitleri, dinleyiciyi her zaman tam 12’den vuruyor. Ayrıca dans şarkılarının yanında aşk şarkıları da konserlerde duygusal bir atmosfer yaratıyor. Vokal Yannis Philippakis’i “What Went Down” şarkısında ‘stage dive’ yaparken izleyeceğinize hatta en öndeyseniz siz de onu sahneye döndürmek için ellerinizle destek verebilirsiniz. 

 

 

Hangi şarkılarla hazırlanalım? 

Konserde şarkılara eşlik etmek istiyorsanız “Wake Me Up”, “My Number”, “Spanish Sahara”, “Two Steps, Twice”, “2am”i şarkılarını şimdiden dinlemeye başlayın. 

 

PSM Loves Summer By %100 Müzik etkinliklerinin biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

#komünitecalling Sayısını Okumaya Devam Et